کد مطلب: 118606
رابط بانک سلول هاي بنيادي خون بند ناف رويان در استان: تاكنون بيش از 300 خانواده از خدمات مشاوره رايگان مرکز نمايندگي بانک خون بند ناف رويان جهاد دانشگاهي استان چهارمحال و بختياري بهره‌مند شده اند
تاریخ انتشار : 1394/09/25
نمایش : 615
رابط بانک سلول‌هاي بنيادي خون بند ناف رويان در استان:
 تاكنون بيش از 300 خانواده از خدمات مشاوره رايگان مرکز نمايندگي بانک خون بند ناف رويان جهاد دانشگاهي استان چهارمحال و بختياري بهره‌مند شده‌اند

 
رابط بانک سلول‌هاي بنيادي خون بند ناف رويان در جهاد دانشگاهي استان از ارائه خدمات مشاوره‌اي رايگان به حدود بيش از 300 خانواده از هم استاني‌هايخبر داد.
 
 
بنا به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي واحد استان چهارمحال و بختياري- فاطمه روستايي رابط بانک سلول‌هاي بنيادي خون بند ناف رويان در جهاد دانشگاهي استان با اشاره به آغاز به کار اين نمايندگي در استان از فروردين ماه امسال گفت: تاكنون بيش از 300 خانواده از خدمات مشاوره رايگان اين مركز بهره‌مند شده‌اند و 34 مورد خون گرفته شده از بند ناف نوزادان به تهران ارسال و براي ذخيره يا فريز كردن تاييد شد.
 
وي ادامه داد، سلول هاي بنيادين بند ناف به عنوان سلول‌هاي جنيني در خون بند ناف نوزاد در بدو تولد موجود مي باشد که به گفته متخصصان امروزه بيش از 80 نوع بيماري به وسيله اين سلول‌ها درمان مي شود، البته درمان بيماري‌هاي خوني صعب العلاج مانند سرطان خون يا تالاسمي ماژور از مهم ترين کاربردهاي درماني کنوني اين سلول‌هاست و با پيشرفت علم تعداد بيماري‌هاي قابل درمان با اين سلول‌ها افزايش خواهد يافت.
 
روستايي تصريح کرد، مرحله اول و دوم زمان عضويت جهت فريز خون بند ناف نوزاد در ماه نهم بارداري (از هفته 36 بارداري) انجام مي شود كه متقاضي پس از مطالعه موارد منع قرارداد، پرسشنامه پزشکي را تکميل کرده و  پس از بررسي و در صورتي که منعي براي قرارداد وجود نداشته باشد، مادر مي تواند آزمايش‌هاي مربوطه را انجام دهد.
 
گفتني است، پس از تاييد جواب آزمايش‌ها توسط کارشناسان واحد پذيرش، عقد قرارداد و پرداخت هزينه انجام مي شود و متقاضي مي‌تواند از طريق سيستم کارتخوان در محل شرکت اقدام به واريز وجه نمايد.
 
روستايي ادامه داد، فرآيند جمع آوري خون بند ناف به صورت کاملاً استريل، بدون درد و بدون تداخل در روند زايمان صورت مي‌گيرد.
 
 همچنين وي، ذخيره سلول هاي بنيادين خون بند ناف را پس اندازي براي سلامتي اعضاي خانواده دانست و تصريح کرد: اين فرصت تنها يکبار در زندگي هر فرد و آن هم در بدو تولد نوزاد با استفاده از خونگيري از جفت نوزاد اتفاق مي افتد و شايسته است خانواده‌هاي محترم جهت تامين سلامتي فرزندان خود در آينده، با فريز نمودن سلول‌هاي بنيادين، سلامتي را به آنها هديه داده و آنها را در برابر بعضي از سرطان‌ها بيمه نمايند.
 
در پايان افزود، نمايندگي بانک خون سلول‌هاي بنيادي خون بند ناف رويان جهاددانشگاهي استان، واقع در کلينيک هاجر(س) شهركرد هر روزه از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر آماده ارائه مشاوره رايگان در اين خصوص به كليه خانواده‌هاي محترم ادارات، سازمان‌ها و عموم مردم استان مي‌باشد و متقاضيان مي توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تماس‌ 32253315-038 و شماره همراه09010103631 تماس حاصل نمايند. 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مراحل عضویت و منع قرارداد
 
بانک خون بند ناف رویان تهران 
با جهاد دانشگاهی استان

                                                                                     
آمار سایت
آنلاین ها
9
امروز
48
ماه
9466
کل
86316