کد مطلب: 118603
دكتر مريم نعمتي فوق تخصص زنان، زايمان و نازايي: راه‌اندازي بانک خون بندناف در استان يكي از مهم‌ترين خدمات حوزه سلامت توسط جهاد دانشگاهي به مردم است
تاریخ انتشار : 1394/01/26
نمایش : 558
دكتر مريم نعمتي فوق تخصص زنان، زايمان و نازايي:
راه‌اندازي بانک خون بندناف در استان يكي از مهم‌ترين خدمات حوزه سلامت توسط جهاد دانشگاهي به مردم است
 
فوق تخصص زنان، زايمان و نازايي راه‌اندازي نمايندگي بانک خون بندناف رويان جهاددانشگاهي در چهارمحال و بختياري را از مهم‌ترين خدمات پزشکي و سلامت جامعه پزشکي استان به مردم عنوان کرد.
 
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي واحد استان چهارمحال و بختياري، دكتر مريم نعمتي 26 فروردين ماه در حاشيه بازديد سرپرست جهاددانشگاهي واحد استان از بيست‌وسومين نمايندگي بانک خون بندناف نوزاد در استان، راه‌اندازي اين مرکز را يکي از مهم‌ترين خدمات پزشکي و سلامت جامعه پزشکي استان به مردم عنوان کرد.
 
وي افزود: با توجه به پيشرفت‌هاي روزافزون در دانش پزشکي و همچنين پيدايش بسياري بيماري‌هاي ناشناخته، رسيدن به دانش استفاده از سلول‌هاي بنيادي در درمان بسياري از بيماري‌هاي صعب‌العلاج و مشکلات نخاعي ضرورت دارد.
 
نعمتي با بيان اينکه گرفتن نمونه خون بندناف نوزاد از جفت صورت مي‌گيرد و هيچ‌گونه خطري براي نوزاد و مادر ندارد، تصريح کرد: با توجه به اينکه خانواده‌ها در جامعه امروز داراي يک يا دو فرزند هستند و همچنين پيدايش بيماري‌ها، فريز کردن خون نوزاد در واقع نخستين خدمت هر خانواده به فرزند خود است.
 
وي اظهار کرد: پذيرش متقاضيان براي نمونه گيري از خون بندناف نوزاد به اين صورت انجام مي‌شود که مادر نوزاد در هفته 36(ماه نهم) بارداري براي عقد قرارداد و انجام آزمايش‌هاي لازم به مرکز مراجعه مي‌کند و پس از عقد قرارداد و پرداخت هزينه آزمايشات، مادر به کمک يک ماماي متخصص مشاوره مي‌شود و تا زمان زايمان زير نظر ماماي متخصص قرار مي‌گيرد.
 
به گفته وي، در زمان زايمان چه به صورت سزارين و چه طبيعي در بدو ورود مادر به اتاق زايمان ماما نيز حضور يافته و پس از تولد نوزاد عمليات خون‌گيري از جفت در اتاق عمل انجام شده و پس از انجام اقدامات و آزمايش‌هاي لازم خون به آزمايشگاه و سپس براي فريز شدن انتقال مي‌يابد.
  
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مراحل عضویت و منع قرارداد
 
بانک خون بند ناف رویان تهران 
با جهاد دانشگاهی استان

                                                                                     
آمار سایت
آنلاین ها
2
امروز
87
ماه
9505
کل
86355